میراب

شیر کشویی چاقویی میراب | 10 بار

از {{model.count}}

سایز شیر کشویی چاقویی میراب را انتخاب کنید:

سایز
سایز را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
5,374,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

شیر کشویی چاقویی میراب که شیر گیوتینی یا نایف ولو هم نامیده می شود، از جمله شیرآلات پرکاربرد در صنایع کاغذسازی، دارویی، سیمان و به طور کلی صنایعی است که با سیال ویسکوز یا اسلاری سر و کار دارند. کاربرد تولیدات میراب در بخشی از صنایع  نفت، گاز و پتروشیمی کشور نیز نقش موثری داشته و این مجموعه با شرکت های  مختلف تابعه وزارت نفت، همکاری های قابل توجهی دارد که از جمله می توان به  تولید شیرهای مخصوص آب شور دریا برای بخش آب گیر پالایشگاه گاز عسلویه در  فازهای ۱، ۲ و ۳ درسالهای ۱۳۷۵ و فازهای بعدی در سال های بعد از آن، اشاره  کرد. امروزه میراب با داشتن نزدیک به چهار دهه سابقه حضور در صنعت شیرسازی و  دریافت گواهینامه های بین المللی از جمله گواهی کیفیت محصول از شرکت لویدز  رجیستر انگلیس و DVGW آلمان و همچنین گواهی نامه های IMS شامل 2008:OHSAS 18001:2007 ، ISO 9001 و 2004:ISO 14001 از شرکت TÜVNORD آلمان، اطمینان خاطر بیشتری برای مشتریان خود فراهم کرده است.

دانلود کاتالوگ معرفی شیر چاقویی میراب (کلیک کنید)

دانلود کاتالوگ مشخصات فنی (کلیک کنید)

دانلود کاتالوگ دستورالعمل نصب، نگهداری و بهره برداری (کلیک کنید)


شیر چاقویی میراب از نوع قابل نصب بین دو فلنج لوله (ویفری) یا به فلنج انتهای خط (لاگ) و دارای سیستم آببندی یکطرفه میباشد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل طراحی خاص این شیر قطعات در حال حرکت کمترین تماس را با یکدیگر دارند. تیغه ما بین لایه ای از پکینگ و لاستیک آببندی و بدون اینکه با بدنه تماسی داشته باشد به سمت بالا و پایین می رود. این شیر تحمل هر گونه انبساط حرارتی قطعاتش را بدون اینکه تاثیری در عملکرد آن وجود داشته باشد دارد. به دلیل بالا رفتن تیغه بطور کامل مواد جامد از آن به راحتی عبور می کند و می توان یک آببندی بهتری را به وجود آورد. این شیر دارای سیت قابل تعویض است و می توان آن را در انتهای خط نیز نصب نمود.


عملکرد شیر کشویی چاقویی میراب

با چرخش راستگرد فلکه، تيغه این شير که توسط راهنماهای تفلونی مهار شده است به پایين حرکت کرده و ضمن عبور از رینگ آببندی بدنه، با توجه به لبه گوه ای تيغه در قسمت پایين مانند گيوتين عمل کرده و قادر به برش سيال ویسکوز و خميری می باشد. با چرخاندن فلکه در جهت خلاف عقربه های ساعت شير باز می شود و زماني که تيغه از داخل بدنه جدا شده و بالا می رود آببندی بدنه و عدم نشتی سيال به خارج از آن توسط لاستيک آببندی و پکينگ های مخصوص که توسط نگهدارنده پکينگ تحت فشار قرار گرفته و قابل تنظيم است انجام می شود. جهت کاهش سایش و پارگی لاستيک آببندی، مقدار فشردگی لاستيک را مي توان متناسب با فشار کاری سيال کاهش داد.

پوشش رنگ کلیه قطعات چدنی و پایه شیر کشویی چاقویی توسط رنگ پودری و با روش الکترواستاتیک پوشش داده می شود.


کاربرد شیر کشویی چاقویی

از شیر کشویی چاقویی میراب عمدتا در نیروگاه های حرارتی، کارخانجات تولید مواد شیمیایی، صنعت کاغذ و خمیر کاغذ، برای انتقال مواد پودری، صنایع غذایی و آشامیدنی و خطوط انتقال مایعات چسبناک با ویسکوزیته بالا مانند فاضلاب، لجن های شیمیایی، سیالات چسبنده، شیره قند استفاده می شود.


محدودیت و مزیت شیر کشویی چاقویی

از مزیت های اصلی شیر کشویی چاقویی سادگی عملکرد، قیمت پایین، وزن نسبتا کم و عملکرد بالای آن برای قطع و وصل جریان مواد پودری و مایعات غلیظ اشاره کرد. از دیگر مزیت های این نوع شیر کشویی می توان به آببند U شکل آن اشاره کرد که آببندی بالایی برای شیر کشویی چاقویی فراهم می کند. علاوه بر این، شیر کشویی چاقویی، به دلیل فول سایز یودن، در حالت کاملا باز مانعی بر سر  راه محتویات عبوری ایجاد نمی کند؛ بنابراین، افت فشار در این نوع شیر پایین است.

اصولا این شير کشویی چاقویی به منظور قطع و وصل جریان طراحی شده است و چنانچه به منظور کنترل جریان استفاده شود باعث بـروز پدیده کاویتاسيون و در نتيجه آسيب دیدگی بدنه و اجـزاء داخلـی خواهـد شـد. از اینـرو لازم اسـت در زمـان انتخـاب شـير، پارامترهایی از جمله فشار بالادست و پایين دست، ميزان دبی عبوری و سرعت سيال و شاخص کاویتاسيون مورد توجـه طـراح قرار گيرد. استفاده از این نوع شير جهت کاربردهای کنترلی توصيه نمی شود. آب بندی شیر کشویی چاقویی از یک طرف انجام می شود و جهت عبور سيال در خط لوله، بایستی هم جهت با فلش روی بدنه شير باشد.
این شیر برای استفاده در خطوط گاز و بخار مناسب نیست و بیشتر برای سیال های ویسکوز به کار می رود.


حداکثر فشار کاری بر حسب سایز شیر کشویی چاقویی میراب را در جدول نیز می توانید مشاهده کنید.


حداکثر فشار کاری کشویی چاقویی میراب
فشار
سایز
10 بار
DN 50 - DN 250
6 بار
DN 300 - DN 400
5 بار
DN 450
4 بار
DN 500 - DN 600
2 بار
DN 700 - DN 1000


جدول مشخصات فنی شیر چاقویی میراب

جدول مشخصات فنی شیر چاقویی میراب

شیر کشویی چاقویی با عملگر پنوماتیک

با استفاده از نیروی حاصل از هوای فشرده میتوان این شیر را از نزدیک و یا راه دور باز و یا بسته نمود.
 عملگر پنوماتیک به جای فلکه دستی ، شیر نصب میگردد و قادر است با فشار هوای ۴ تا ۸ بار عمل نماید .

عملگر پنوماتیک بر حسب نوع کاربرد می‌تواند به‌صورت‌های زیر عرضه گردد:

  • عملگر با عملکرد دو طرفه جهت باز و بسته نمودن عادی شیر، با سلونوئید ولو ۵/۲ تک بوبین، با سلونوئید ولو ۵/۲ دو بوبین و با سلونوئید والو ۵/۳ با ولتاژ های دلخواه.
  • عملگر با عملکرد یک‌طرفه (فنر دار ) بعنوان یک شیر ایمنی Fail to close Safety Valve .
  • عملگر با عملکرد یک‌طرفه (فنر دار ) بعنوان یک شیر ایمنی Fail to Open Safety Valve .
  • کلیه تجهیزات می‌تواند بصورت ضد جرقه جهت محیط‌های با خطر انفجار عرضه گردد.
  • امکان نصب جعبه لیمیت سوئیچ جهت مشخص شدن وضعیت باز و بسته بودن شیر
  • امکان نصب جعبه دنده مخصوص مجهز به فلکه به منظور باز و بسته کردن شیر در هنگام قطع برق و هوای فشرده


سایز
DN 50 - 250
فشار کاری
PN 10
جنس بدنه و درپوش
از چدن داکتيل مطابق با استتاندارد DIN EN 1563
پوشش رنگ
کلیه قطعات چدنی توسط رنگ اپوکسی پودری آبی (RAL 5005 یا RAL 5015) به روش الکترواستاتیکی پوشش داده می شوند.
گستره کاربرد
مواد غذایی و آشامیدنی، جابجایی مواد پودری، صنایع خمیرسازی مانند خمیر کاغذ، نیروگاه های حرارتی، کارخانجات تولیدی مواد شیمیایی، خطوط مایعات چسبناک با ویسکوزیته بالا: فاضلاب، لجن های شیمیائی، سیالات چسبنده، شیره قند.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...