شیرآلات چدنی میراب

شرکت میراب از برندهای معتبر تولیدکننده شیرآلات صنعتی چدنی در ایران است که به دلیل تولید محصولات استاندارد، مورد تایید صنایع مختلف از جمله نفت و گاز است. ازجمله همکاری­‌های قابل توجه مجموعه میراب، می‌توان به مشارکت در تامین شیرآلات مخصوص آب شور دریا برای بخش آب‌گیر پالایشگاه گاز عسلویه در فازهای ۱، ۲ و ۳ درسالهای ۱۳۷۵ و فازهای بعدی در سال‌های بعد از آن، اشاره کرد.

 دریافت گواهی‌نامه‌های بین المللی از جمله گواهی کیفیت محصول از شرکت لویدز رجیستر انگلیس و DVGW آلمان و همچنین گواهی‌نامه‌های IMS شامل 18001:2007OHSAS ، ISO 14001:2004 از شرکت TÜVNORD آلمان، از جمله اقدامات شرکت میراب در راستای تولید شیرآلات قابل اطمینان برای استفاده در صنایع مختلف است.  


دسترسی سریع به مطالب این صفحه:
1. شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب
1.1. مزایای شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب
2. شیر پروانه‌ای ویفری لاگ تایپ میراب 
3. شیر پروانه‌ای بدنه باریک با پروانه خارج از مرکز میراب
1.3. مزایای شیر پروانه‌ای چدنی بدنه باریک میراب
4. شیر پروانه‌ای ویفری نیکل آلومینیوم برنز میراب 
5. مراحل نصب و راه‌اندازی اولیه شیر پروانه‌ای میراب


شیر پروانه‌ای چدنی بدون فلنج میراب

شیر پروانه‌ای چدنی میراب به دو دسته شیر پروانه‌ای فلنج‌دار و بدون فلنج یا ویفری تقسیم می‌شود. شیر پروانه‌ای چدنی بدون فلنج میراب شامل چهار نوع مختلف است که در ادامه به معرفی هر یک و بیان ویژگی‌ها و کاربردهای آن ها اشاره خواهیم کرد. این چهار شیر عبارتند از:


شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی چدنی میراب 

ساخت شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب بر اساس جنس بدنه عموما از چدن/ چدن داکتیل می باشد، با این حال برای سفارشات خاص، جنس های فولاد ریختگی، استنلس استیل یا آلیاژهای پایه مس، طبق درخواست، قابل تولید است. هم چنین، جنس متریال دیسک شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب برای موارد تولید روتین (عموما تا 8 اینچ) از جنس چدن/ چدن داکتیل است که استفاده از متریال نامبرده در فوق، برای دیسک شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی، طبق سفارش، امکان پذیر است. فشار کاری شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب 10 و 16 بار است و سایز روتین تولید آن برای مدل 10 بار از 1 اینچ تا 8 اینچ (DN 25 - 200) و برای مدل 16 بار شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی از سایز 1 اینچ تا 6 اینچ (DN 25 - 150) است.

 برای مشاهده قیمت نمایندگی رسمی میراب و دانلود کاتالوگ شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب به صفحه شیر پروانه‌ای میراب مراجعه نمایید و جهت سفارش سایزهای بزرگتر و متریال خاص شیر پروانه‌ای چدنی ویفری اهرمی میراب با کارشناسان ولو ایران تماس بگیرید. 


شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب برای نصب بین فلنج‌هایی مناسب است كه سوراخ‌كاری آن‌ها مطابق استاندارد ANSI کلاس 150 یا DIN EN 1092- 1 باشد. طراحی این شیر به گونه‌ای است که پروانه در موقعیت باز، كاملا در وسط قرار می‌گیرد و بهترین شرایط را برای عبور جریان با كمترین افت فشار فراهم می‌كند. 

لاستیك آب‌بندی با فرم U، داخل بدنه و دو طرف بدنه شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی قرار گرفته و قابل تعویض است و آب‌بندی مطمئنی را از هر دو سمت پروانه تامین می‌كند. این شیرها احتیاج به واشر آب‌بندی (گسكت) ندارد و استفاده از واشر آب‌بندی عملكرد شیر را مختل می نماید.

رنگ پوشش و متریال مورد استفاده برای ساخت شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب و سایر اجزای آن از جمله دیسک، با توجه به درجه حرارت و خواص سیال و تنوع و ویژگی‌های لاستیک آب‌بندی تعیین می‌شود. در سایر موارد لازم است شرایط کاری، نوع، سرعت و فشار و دمای کاری سیال را با کارشناسان ولو ایران در میان بگذارید.


مزایای شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب

 • افت فشار اندکی را موجب می‌شود.
 •  آب‌بندی از هر دو سمت پروانه به خوبی انجام می‌گیرد.
 •  لاستیک آب‌بندی داخل بدنه به آسانی قابل تعویض است.
 •  امکان نصب شیر در تمامی حالت‌ها (عمودی، افقی، مایل) وجود دارد.
 •  به منظور قطع و وصل و همچنین کنترل جریان سیال مناسب است.
 •  ضخامت کم شیر که مطابق با استاندارد ISO 5752 سری ۲۰ و یا EN 558-1 سری ۲۰ است شیرهایی با وزن کم و ابعاد کوچک به‌وجود آورده است که مشکلات نصب، انبار داری و حمل و نقل را به حداقل می‌رساند.
 •  مقطع U شکل لاستیک آب‌بندی داخل بدنه شیر نیاز به واشر آب‌بندی بین شیر و فلنج‌های مقابل را مرتفع می‌کند و موجب عایق نمودن سیال از بدنه شیر می‌گردد.


علاوه بر مدل اهرمی، شیر پروانه‌ای ویفری گیربکسی میراب نیز تولید این شرکت معتبر است که تنها تفاوت آن با مدل اهرمی، نصب عملگر گیربکسی بر روی آن است.

جهت دانلود کاتالوگ، مشخصات فنی و دستورالعمل نصب و نگهداری شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب بر روی هریک از موارد مدنظرتان کلیک نمایید. 

شیر پروانه ای ویفری اهرمی میراب


شیر پروانه‌ای ویفری لاگ تایپ چدنی میراب (انتهای خط)

شیر پروانه‌ای ویفری لاگ تایپ (انتهای خط) میراب در سایزهای 2 اینچ تا 20 اینچ (DN 2-500) و با فشار کاری 10و 16 بار تولید و عرضه می‌شوند. متریال به کار رفته برای ساخت شیر پروانه‌ای لاگ تایپ میراب و دیسک آن، متناسب با نوع کارکرد و مورد استفاده آن، می‌تواند انواع چدن داکتیل، فولاد ریختگی، استنلس استیل یا آلیاژهای پایه مس انتخاب شود که نوع متداول آن شیر پروانه‌ای چدنی لاگ تایپ است. 

این شیر نیز مانند شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب، برای نصب بین فلنج‌هایی مناسب است كه سوراخ‌كاری آنها مطابق استاندارد ANSI کلاس 150 یا DIN EN 1092- 1 باشد. مزایای شیر پروانه‌ای ویفری لاگ تایپ میراب نیز دقیقا مانند شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی است. این نوع شیر پروانه‌ای به این دلیل لاگ تایپ نامیده می‌شوند که در حاشیه قسمت محفظه شیر، حلقه‌هایی جهت عبور بولت‌های فلنج تعبیه شده که وظیفه آن‌ها تحمل وزن و ثابت نگه‌داشتن شیر است.

 برای دریافت قیمت نمایندگی رسمی میراب و ثبت سفارشات برای سایز و متریال خاص شیر شیر پروانه‌ای چدنی لاگ تایپ میراب با کارشناسان ولو ایران تماس بگیرید.  


جهت دانلود کاتالوگ، مشخصات فنی و دستورالعمل نصب و نگهداری شیر پروانه‌ای ویفری لاگ تایپ (انتهای خط) میراب بر روی هریک از موارد مدنظرتان کلیک نمایید. 


شیر پروانه ای ویفری لاگ تایپ چدنی میراب


شیر پروانه‌ای چدنی بدنه باریک بدون فلنج با پروانه خارج از مرکز میراب

شیر پروانه‌ای چدنی بدنه باریک بدون فلنج با پروانه خارج از مرکز میراب برای استفاده در صنایع اکتشاف و استخراج میدان‌های نفتی و گازی، صنعت کشتی‌سازی و صنایع ساحلی که از آب دریا استفاده می‌کنند مناسب است. این نوع از شیرآلات چدنی پروانه‌ای میراب از آلیاژ نیکل- آلومینیم-برنز ساخته می‌­شود و مناسب جهت قطع و وصل جریان سیال در گستره آب دریا، همچنین گازها و محیط‌های خورنده است.

الف) در این نوع شیر پروانه‌ای، با توجه به خورنده بودن آب دریا، استفاده از آلیاژهای پایه مس مانند (Ni-Al-Bz (ASTM B148 که مقاومت قابل توجهی در برابر خوردگی دارند، انتخابی اجتناب‌ناپذیر است. استفاده از آلیاژهای خانواده استنلس استیل نیز بدین منظور (در صورت سفارش) امکان‌پذیر است.

مزایای شیر پروانه‌ای چدنی بدنه باریک بدون فلنج میراب:

 • دارا بودن خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و همچنین تشکیل لایه اکسید مقاومت Al2O3
 • متوسط آهنگ خوردگی mpy 2 تا mpy 5 ( یک هزارم اینچ)
 • قابل استفاده در محیط‌هایی که با برخی اسیدهای آلی و معدنی و یا نمک‌های محلول و گازهای خورنده تماس دارند.

ب) در نوع از شیرهای پروانه‌ای امکان استفاده از آلیاژ NI – CU استاندارد ( ۴۴۰۰ .ASTM B164 UNS. NO با نام تجاری Monel 400) نیز وجود دارد. که مزایای آن به شرح زیر است:

 • مقاوم در برابر خوردگی شیمیایی و مقاومت سایشی و استحکامی مناسب
 • قابل استفاده برای شفت انواع پمپ‌ها، شیرآلات و پروانه کشتی.

برای قطعاتی که در این شیرها مستقیما در مجاورت آب دریا قرار می‌گیرند، مانند شفت‌ها که علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی باید مقاومت مناسب در برابر سایر تنش‌های وارده را نیز داشته باشند. برای تامین هم زمان مقاومت در برابر خوردگی و استحکام تنشی مورد نیاز، استفاده از آلیاژ MONEL) NI – CU) بهترین انتخاب است. با این حال، استفاده از آلیاژهای خانواده استنلس استیل نیز بدین منظور (در صورت سفارش) امکان‌پذیر است. 

جهت دانلود کاتالوگ، مشخصات فنی و دستورالعمل نصب و نگهداری شیر پروانه‌ای چدنی بدنه باریک بدون فلنج با پروانه خارج از مرکز میراب بر روی هر یک از موارد کلیک نمایید. شیر پروانه ای چدنی بدنه باریک بدون فلنج با پروانه خارج از مرکز میراب


شیر پروانه‌ای ویفری نیکل آلومینیوم برنز مخصوص آب دریا میراب

شیر پروانه‌ای ویفری نیکل آلومینیوم برنز میراب نوع دیگری از شیر پروانه‌ای ویفری میراب است که برای کار در محیط آب شور دریایی طراحی و تولید می‌شود. این شیر در سایزهای 1 تا 24 اینچ (DN 25-600) تولید و عرضه می‌شوند و فشار کاری آن‌ها 10 یا 16 بار است. نصب و اتصال این نوع شیر نیز دقیقا منطبق بر استانداردهای شیر پروانه‌ای ویفری اهرمی میراب است. این شیر نیز احتیاج به واشر آب‌بندی (گسكت) ندارد و استفاده از واشر آب‌بندی عملكرد شیر را مختل می‌نماید. 

جهت دانلود کاتالوگ و مشخصات فنی شیر پروانه‌ای نیکل آلومینیوم برنز مخصوص آب دریا میراب بر روی هریک از موارد مدنظرتان کلیک نمایید.

شیر پروانه ای ویفری نیکل آلومینیوم برنز مخصوص آب دریا میراب


استعلام قیمت نمایندگی رسمی شیر پروانه‌ای چدنی میراب

جهت استعلام قیمت شیر پروانه‌ای چدنی میراب، دریافت مشاوره فنی و آگاهی از شرایط فروش، ثبت سفارش و تحویل شیرآلات چدنی میراب با کارشناسان ولو ایران تماس حاص نمایید. 

بهترین قیمت شیر پروانه‌ای


جهت مشاهده سایر شیرآلات چدنی میراب کلیک نمایید. 


مراحل نصب و راه‌اندازی اولیه شیر پروانه‌ای چدنی میراب

مراحل نصب و راه اندازی اولیه شیر پروانه چدنی میراب

مراحل نصب و راه اندازی اولیه شیر پروانه چدنی میراب

مراحل نصب و راه اندازی اولیه شیر پروانه چدنی میراب