اکوسیستم دیجیتال Plantweb  شرکت امرسون برنده جایزه توماس ادیسون در سال 2020 شد. این جایزه که به بهترین نوآوران دنیا در زمینه توسعه محصول و خدمات، بازاریابی و طراحی انسان محور اعطا می ­شود، به احترام یکی از تأثیرگذارترین مخترعان دنیا، توماس ادیسون، به نام وی نام گذاری شده است. 

شرکت امرسون یکی از شرکت های تولید کننده نام آشنا در صنعت شیرآلات صنعتی است که نیازمندی های صنایع مختلف در زمینه شیرآلات، عملگرها و سایر راه حل های اتوماسیون صنعتی تأمین می کند. از محصولات این شرکت می توان به انواع شیر توپی، انواع شیرآلات کنترلی، شیر سوزنی، لوازم یدکی شیرآلات، سیستم های کنترلی و .... اشاره کرد. فعالیت های این شرکت در زمینه های متنوعی دسته بندی می شود و تمرکز آن بیشتر بر سیستمهای کنترلی، تجهیزات اندازه گیری فشار، دما، خوردگی و .... است. 

اکوسیستم دیجیتال Plantweb راهکاری برای کمک به شرکت ها جهت پا گذاشتن در مسیر تحول دیجیتال است. این اکوسیستم با بهره گیری از پورتفولیوی گسترده متشکل از تکنولوژی، نرم افزار و خدمات، بهبود عملکرد را در زمینه های تولید، قابلیت اطمینان، ایمنی و مدیریت انرژی امکان پذیر می سازد. تمامی این بهبودها از طریق توانمندسازی پرسنل با استفاده از بینش های نوین و اطلاعات کاربردی انجام می شود. 


اکوسیستم  Plantweb امرسون توسط هیئتی متشکل از 3000 مدیر اجرایی کسب و کارهای مختلف در زمینه های توسعه محصول، طراحی، مهندسی، علوم، بازاریابی و آموزش به عنوان برنده این جایزه ارزشمند شد. 

فرانک بونافیلیا، مدیر اجرایی جوایز ادیسون گفت: «پس از بررسی های جامع و دقیق، داوران جوایز ادیسون Emerson’s Plantweb را به عنوان برترین نوآور و تغییر دهنده قواعد بازی (Game-changing) انتخاب کرد».